Loading...

Alfa Romeo

Włoskie samochody odznaczają się bardzo kunsztownym wykonaniem. Jedna z popularniejszych marek pochodzących z Italii to Alfa Romeo, marka, która od 1986 roku należy do innego włoskiego giganta – Fiata.

Początek Alfy Romeo sięga roku 1906, kiedy to francuski pionier motoryzacji Alexandre Darracq rozpoczął swoją działalność w pobliżu Mediolanu. Tam założył firmę sprzedającą samochody, a także rozpoczął montaż własnych samochodów marki nazwanej od jego nazwiska.

Niestety, Darracq w 1910 roku popadł w kłopoty finansowe i musiał sprzedać swoją firmę przedsiębiorcom z Lombardii. Nowo powstałej firmie nadali nazwę Alfa.

koperty

O wykonanie i design od lat dba ta sama, włoska firma usytuowana w pobliżu Turynu. Firma ta to Carrozzeria Pininfarina i wykonała już wiele projektów, które później ujrzały światło dzienne w postaci gotowych samochodów marki Alfa Romeo.

Od 2014 roku Fiat planuje rewitalizacje marki, polegającą na wprowadzeniu aż siedmiu nowych modeli występujących pod szyldem Alfa Romeo. Zgodnie z prognozami ma to zwiększyć ilość sprzedawanych samochodów marki z poziomu 70 tysięcy aut rocznie do 400 tysięcy do 2018 roku.

Michor kurtyny pożarowe