Loading...

FSO Syrena

Auta małolitrażowe obecnie budzą powszechną sympatię i sentyment. Jednym z takich samochodów była polska Syrena budowana od 1953 roku przez Fabrykę Samochodów Osobowych z siedzibą w Warszawie. To wtedy powstał pierwszy prototyp tego legendarnego samochodu. Syrena jaką znamy po raz pierwszy ujrzała światło dzienne podczas Międzynarodowych Targów Poznański w 1955 roku. Co ciekawe niezbyt pasującym określeniem w przypadku Syreny jest słowo produkcja.

nawi.ogladajonline.com.pl

Syrena powstawała w olbrzymiej części dzięki pracy ludzkich rąk. Nadwozia profilowana ręcznie, a części spawano przy użyciu spawarek acetylenowych. Prawdziwa seryjna produkcja rozpoczęła się dopiero w 1961 roku. Syrena do dziś cieszy się niezwykłą popularnością wśród miłośników i pasjonatów samochodów osobowych z Polski. Najbardziej charakterystyczną rzeczą, która odróżniała Syrenę od innych samochodów był fakt, że drzwi otwierały się odwrotnie, co było jednocześnie bardzo nieporęczne, ale stało się symbolem tego polskiego produktu.

Drukujemy specjalne naklejki maskujące zawierające szary klej zapobiegający przebijaniu od spodu https://www.llentab.pl/kontakt/torun/