Loading...

Lamborghini Reventon. Następca Murcielago

Włosi może i mają problemy z kryzysem i wybierają niezbyt ciekawych polityków na najwyższe stanowiska. Kraj, z którego kulturę czerpaliśmy garściami kilka wieków temu, dziś nadal ma sporo do zaoferowania. Wiedzą o tym przede wszystkim fani motoryzacji, a dokładniej: marki Lamborghini. Znajomość marek czy nawet wiedza na temat parametrów aut nie jest niezbędna, by już na pierwszy rzut oka stwierdzić, że dowolne auto Lamborghini to super-samochód. Mówiąc o najlepszych autach na świecie nie możemy więc zapomnieć o tej marce, a przede wszystkim o jej nowych osiągnieciach takich jak: Lamborghini Reventon. Reventon to następna kultowego Murcielago, który przez wieie lat pełnił funkcję super-auta w filmach czy grach komputerowych. Reventon nieco przypomina poprzednika linią, jednak przewyższa niektórymi osiągami. Na co możemy liczyć prowadząc taki wózek? Między innymi na imponującą prędkość maksymalną, która w wersji roadster wynosi 330 km/h.

Z kolei przyspieszenie Reventona w tej wersji nadwozia to 3,3 s do 100 km/h. Druga opcja nadwozia to coupe. Obie wersje oczywiście są dwudrzwiowe. Reventonem możemy sterować przy pomocy automatycznej skrzyni biegów, półautomatu albo też skrzyni manualnej. Samochód ma sześć biegów. Reventon został po raz pierwszy zaprezentowany w roku 2007. Natomiast lata jego produkcji to 2008-2009. Aktualnie mamy już kolejnego następcę tej serii.

Mowa o Lamborghini Aventador, które z pewnością również trzeba uznać za jedno z największych osiągnięć w historii motoryzacji.

Sprawdź samochody używane Mielec.
https://www.cermotor.com.pl/ wynajem toyota corolla