Loading...

Najszybsze samochody na świecie

Koneserzy szybkich aut nie zawsze mają sposobnośc przetestować możliwości swoich samochodów. Większość współczesnych aut potrafi osiągnąć prędkości niedopuszczalne na ulicach na terenie naszego kraju. Najszybszym autem świata jest Bugatti Veyron Super Sport.

Kolosalna moc 1200 KM pozwala na osiągnięcie ponad 430 km/h. Wyprodukowane wersje ograniczono jednak do i tak pokaźnego wyniku 415 km/h. Najważniejsze w przypadku produkcji tak szybkich aut jest zapewnienie komfortu jazdy przy dużych prędkościach, a zapewnić może to jedynie odpowiedni projekt pod względem aerodynamiki karoserii.

Ponadto ważne jest moc silnika oraz moment obrotowy. Przy takich prędkościach istotną rolę odgrywa również przyczepność, która zapewnia odpowiedni komfort przy prowadzeniu auta. Drugim co do prędkości samochodem jest Hennesey Venom GT, który bazuje na projekcie brytyjskiego Lotusa Exige.

Trzecie miejsce na podium zajmuje amerykański projekt SSC Tuatara, który jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy.

www.michor.pl/producent-rozpuszczalnikow.html naturalne okleiny meblowe