Loading...

Niezapomniany McLaren F1

McLaren F1 to dziś prawdziwa legenda. Auto nie jest już produkowane, choć powstało jedynie sto sztuk tego samochodu. Jednak taka liczba wystarczyła, by o modelu F1 usłyszał cały świat.

Doskonale zaprojektowany, idealnie wykonany, F1 zachwyca do dziś, mimo że jego osiągi zostały już pobite przez nowsze super-auta, jak choćby Bugatti Veyron. McLaren F1 chowa pod maską silnik 6,1-litrowy 60° V12. Jednak nie tylko on sprawiał, że McLaren zachwycał prędkością i przyspieszeniem.

Auto, jak na sportowy samochód z prawdziwego zdarzenia przystało, posiada bardzo niską masę i linię, która pozwala na ograniczenie oporu powietrza. Co ciekawe, tym sportowym wozem mogą podróżować aż trzy osoby. Inna ciekawostka dotyczy zastosowanej w aucie elektroniki, której… praktycznie nie ma.

McLaren F1 nie posiada żadnych tego typu dodatków. Większość z wyprodukowanych McLarenów to wersje przeznaczone do ruchu ulicznego. Niemniej jednak firma wypuściła również modele przystosowane do wyścigów Le Mans – czyli popularnych dwudziestoczterogodzinnych zawodów.

Pojawiły się też modele wyprodukowane na potrzeby Grand Tourismo. Auto, poza wyglądem i osiągami, zapierało dech w piersiach również z powodu wysokiej ceny. Przez jakiś czas McLaren F1 był uważany za najdroższe auto na świecie.

www.trojfazowy.pl

Aktualnie i ten rekord został pobity, jednak wciąż wartość samochodu szacuje się na blisko milion dolarów, co nadal czyni go obiektem motoryzacyjnych marzeń dla osób zarabiających na poziomie średniej krajowej.

Regularnie powtarzane procesy wodorowania silnika, pozwalają na wydłużenie żywotności auta, dlatego takie zabiegi polecany są  każdemu autu. 
niewidzialna wycieraczka