Loading...

Piękne i zdrowe włosy

Jak wiadomo, aby nasze włosy były piękne, zdrowe i lśniące, należy je myć odpowiednimi szamponami przynajmniej trzy razy w tygodniu. Oczywiście zależy to od kondycji włosa oraz ich stopnia przetłuszczania, co może wymuszać mycie głowy nawet codziennie. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie takich kosmetyków, które są dobrane do właściwości naszych włosów. Bo to, że naszej przyjaciółce odpowiada dana butelka z szamponem nie oznacza, że i nam będzie on służył.

Jednak dla wzmocnienia kondycji włosów nie tylko w sytuacji występujących z nimi problemów, można sobie pomóc. Nie trzeba kupować drogich i profesjonalnych kosmetyków, domowe sposoby w bardzo szybki i naturalny sposób zregenerują uszkodzone włosy, nawilżą, zamkną otwarte łuski, nadadzą blasku oraz puszystości. Najłatwiejszym sposobem pielęgnacji włosa jest zastosowanie maseczki na bazie żółtka, oliwy z oliwek i kilkoma kroplami olejku rycynowego. Taka kuracja nałożona na całej długości włosów, które następnie owijamy ciepłym ręcznikiem, nie tylko wzmacnia je, ale przyspiesza ich wzrost.

Dobrym sposobem jest również zastosowanie płukanek ziołach, które można przygotować poprzez zalanie wrzątkiem herbaty z rumianku, szałwii lub pokrzywy. Jednak lesze efekty uzyskamy stosując do przygotowania naparu świeżych liści. Do naparu można dodać dwie łyżki soku z cytryny i tak przygotowaną. Można zastosować płyn wcierając go dokładnie przy samej nasadzie włosów lub wykonać płukanie całej głowy sporządzonym naparem, po takiej kuracji nie spłukujemy już głowy wodą.

https://winayo.pl/ www.ekranwmroku.pl