Loading...

Samoistne hamownie – pierwszy krok do zastąpienia kierowcy

Wiele czynności, które wykonujemy, pomału zastępowane są maszynami, a nawet już robotami, dlatego też użytkownicy samochodów coraz częściej oczekują takich innowacji również w trakcie prowadzenia auta. Małymi krokami zostają wdrażane rozwiązania, które pozwalają na znaczne ograniczenie udziału kierowcy w trakcie jazdy.

Już dzisiaj można wykorzystać jedną z takich innowacji, którą jest system automatycznego hamowania. Pozwala on na bezpieczne poruszanie się i zachowanie odpowiedniej odległości od samochodu przed nami.

Jest to szczególnie istotne w miejskim ruchu, jednak uruchamia się tylko przy małej prędkości 30km/h. Jeżeli kierowca zwleka z naciśnięciem pedału hamulca, a znajduje się zbyt blisko drugiego samochodu, system jest w stanie wyhamować za niego.

Warto podkreślić, że jest skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny. Nie tylko samochód, ale także każda inna przeszkoda znajdująca się przed nami może zostać wykryta przez czujki tego niezwykłego sytemu, który niewątpliwie przyczynia się do tego, że samochody zaczynają mieć zupełnie inne znaczenie.

www.aboutmusic.com.pl