Loading...

System ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu

Jak często zdarza ci się przysnąć za kierownicą, albo ile razy zagapiłeś się, czego konsekwencją było zjechanie na przeciwległy pas ruchu? Sytuacje, choć nie powinny mieć w ogóle miejsca zdarzają się stosunkowo często i niestety są przyczyna wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dlaczego wspominam o tym w kontekście samochodów zasługujących na miano nie z tej ziemi? Ponieważ współczesne auta są już tak skonstruowane, aby unikać takich wypadkowych sytuacji. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu sytemu ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu przez kierowcę.

Umieszczona przed przednią szybą specjalna kamera odbiera obraz w postaci oddzielających pasów ruchu. Jeżeli nie zostanie włączony kierunkowskaz, a samochód przekroczy linie pasa ruchu, automatycznie uruchamia się dźwięk oraz zostaje wyświetlona informacja na ekranie komputera pokładowego. System ten jest niezwykle skuteczny oraz potrzebny szczególnie, gdy podróżujemy pokonując wiele kilometrów w ciągu doby.

Dlatego wiele marek samochodowych inwestuje w tego typu innowacje, które już dzisiaj doskonale sprawdzają się na naszych drogach.

www.eurekahub.pl