Loading...

Warto zrobić przegląd przed zimą

Dzisiejsze samochody wyposażone są często w coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Mimo tego w zimie jednak powinniśmy kontrolować pojazd szczególnie. Warto zatem zrobić przegląd przed tą najtrudniejszą dla naszego pojazdu porą roku.

Niskie temperatury, sól i piach na drogach oraz zmiany temperatur i wilgoć sprawiają, że samochód nie zawsze działa jak należy. Warto zwrócić uwagę na płyny. Letni płyn w spryskiwaczu przy ujemnej temperaturze może okazać się poważnym zagrożeniem dlatego warto zadbać o zimowy płyn do spryskiwaczy.

Kiedy zamarza to tym samym zwiększa swoją objętość, co z pewnością nie służy kanalikom oraz spryskiwaczom i prowadzi do ich uszkodzenia. Istotny jest płyn w układzie chłodzenia. Powinien być dostosowany do pory roku i mieć odpowiednią temperaturę krzepnięcia.

www.foto-vistula.pl

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki aktualnie płyn znajduje się w chłodnicy naszego samochodu najlepiej jest go wymienić na właściwy. Ważne też aby sprawdzić w serwisie prądu ładowania oraz prądu upływu na postoju.

https://dpf-online.pl/czyszczenie-i-regeneracja-dpf-konin/