Loading...

Wpływ mrozu na samochód

Zima to ciężki okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Daje się we znaki nie tylko ludziom, ale także pojazdom. Ujemne temperatury mocno dokuczają kierowcom poprzez często rozładowane akumulatory, zamarznięte szyby czy zamki.

Srogie zimno niekorzystnie wpływa na stan techniczny i działanie samochodów. Nie wszyscy mają niestety komfort parkowania w garażu, który znacznie poprawia sytuację zarówno kierowcy jak i samego auta. Ujemne temperatury źle wpływają na właściwości oleju silnikowego.

Trzeba także pamiętać o uszlachetniających dodatkach do paliwa, które znacznie poprawiają jego właściwości i zapobiegają wytrącania się wody czy parafiny, która zamarza i uniemożliwia uruchomienie pojazdu. Należy pamiętać też aby nie wprowadzać silnika na wysokie obroty zaraz po odpaleniu. Znawcy odradzają też korzystanie z myjni w czasie mrozu.

www.azjanews.pl

A jeśli jest to konieczne należy zaraz po umycie samochód dokładnie osuszyć, gdyż zamarzająca woda może zablokować zamki i uszkodzić gumowe uszczelki w drzwiach.

Amortyzatory http://www.bisnode.pl/blog/w-branzy-motoryzacyjnej-jest-nisza-dla-polskich-firm/