Loading...

Zacieki i wyschnięte plamy po wodzie

Uporczywy problem w kuchni i to zapewne ciągle powstające plamy oraz zaschnięte zacieki po wodzie. Pozostawione na chwilę od razu powodują odkładanie się kamienia i nie przyjemny efekt. Nie zawsze można zastosować może i skuteczne preparaty chemiczne, które mają właściwości żrące. Przez co razem z kamieniem usuną warstwę blatu, czy emalię baterii.

Na szczęście w kuchni znajdziemy coś o bardzo silnym działaniu czyszczącym, ale bez złego oddziaływania na tworzywa, z których wyprodukowano dany przedmiot. Tym wspaniałym środkiem czystości jest zwykły ocet spożywczy. Jeżeli na blacie wokół zlewu wytworzyły się zaschnięte plamy po wodzie wystarczy przetrzeć je szmatką nasączoną odrobiną octu. Często bateria zlewu czy umywalki jest obklejona kamieniem, w tej sytuacji wystarczy namoczyć wacik kosmetyczny przyłożyć w dane miejsce na chwile i lekko przycisnąć. Czasem niezbędne okaże się czyszczenie wysokociśnieniowe.

Kamień szybko powinien się rozpuścić. W łazience głównie na ścianach kabiny prysznicowej w najmniejszych zakamarkach trudno pozbyć się zaschniętego kamienia w tej sytuacji, nalej ocet do spryskiwacza z wodą i popryskaj wszystkie zabrudzone miejsca, a po chwili przetrzyj ostrą szmatką i spłucz wodą. Jeżeli kamień nie usunął się w całości można bez problemu powtarzać czynność, aż do skutku. Ocet to również doskonały środek do czyszczenia płytek podłogowych, szczególnie po remoncie, czy jako pierwsze sprzątanie po przeprowadzce.

Dokładnie usuwa wżarty brud i związany z budową pył oraz kurz. Na silne zabrudzeni w obrębie fug, możesz stosować ocet nalany bez pośrednio na szczoteczkę do zębów.

Firma sprzątająca Blitz Cleaning Gliwice restauracja z kuchnią polską warszawa centrum