Loading...

MAN w Polsce

Firma MAN działa w Polsce już od wielu lat. Chodzi tutaj o spółkę MAN Bus Sp. z o. o., wyspecjalizowaną w produkcji autobusów miejskich, wchodzącą w skład większego, niemieckiego koncernu. W kraju ma ona zakłady w Starachowicach oraz Sadach koło Poznania.

Od 2007 roku w Niepołomicach funkcjonuje także fabryka tego samego koncernu, MAN Trucks Sp. z o. o., zajmująca się produkcją ciężkich pojazdów (powyżej 16 ton). Fabrykę w Sadach otworzono w 1998 roku. Wcześniej montażem zarówno autobusów, jak i samochodów ciężarowych zajmowano się w wynajmowanej hali zakładów im H.

Cegielskiego. W 2003 roku połączono MAN STAR Trucks Sp. z o.o. i MAN Bus Polska. W tym samym roku znacznie wzrosły też osiągnięcia eksportowe autobusów przedsiębiorstwa, które przeszło na produkcję samych autobusów miejskich.

Zakład w Starachowicach zajmuje się także produkcją szkieletów autobusów turystycznych Neoplan, ale ich finalną konstrukcję przygotowuje się już w Niemczech. W Poznaniu natomiast znajduje się MAN Accounting Center, które zajmuje się finansami oraz księgowością sporej liczby spółek MAN na całym świecie.

toyota używana https://duda-cars.pl/serwis/serwis-mercedes-leszno/